Měsíc pro fakultu: návštěva prezidenta ČR Petra Pavla v zázemí studujících Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na nám. Jana Palacha

Pan prezident Petr Pavel v pondělí 29. 1. 2024 navštívil přítomné studující v prostorách komunitních mobilních místností na nám. Jana Palacha. Při velice neformální události, jíž byla přítomná i paní rektorka UK Milena Králíčková, paní děkanka FF UK Eva Lehečková a pan rektor UMPRUM Jindřich Vybíral, proběhla se studujícími diskuze nad řadou témat spojených zejména s procesem obnovy univerzitní komunity v rámci tzv. Měsíce pro fakultu. Pan prezident se společně s paní kancléřkou Janou Vohralíkovou zapojil do tvorby kolektivní plastiky nazvané Společná krajina, jež vzniká od 21. 1. 2024 tavením stovek svíček odklizených z pietních míst před hlavní budovou Univerzity Karlovy na Ovocném trhu a samotnou hlavní budovou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na nám. Jana Palacha.