Středověké hudební rukopisy (spolek studentů Ústavu hudební vědy FFugatto)

Čas: čtvrtek 25. ledna, 15:00

Místo: nám. Jana Palacha, 110 00 Staré Město

Zveme vás k praktickému zkoumání tvorby středověkých hudebních rukopisů. Zaměříme se na to, jak různě mohly tyto notopisy vypadat, jaké postupy se při jejich tvorbě uplatňovaly či co za nástroje bylo k produkci takových rukopisů potřeba. Na závěr bude možnost si tvorbu vlastního hudebního rukopisu prakticky vyzkoušet. Díky kombinaci experimentu s různými materiály a metodami psaní brkem a inkoustem si s sebou každý účastník bude moci odnést zaznamenaný vlastní kousek středověku. Využijte možnost prozkoumat fascinující svět, spojující kaligrafii, paleografii a umění hudebního manuskriptu.

Workshop povede Anna Cibulková, absolventka FF UK a současná studentka akademie Schola cantorum v Basileji, zaměřené na hudbu středověku a renesance.

Událost je organizovaná spolkem studentů Ústavu hudební vědy (FFugatto)